MASAŻE


Masaż to jeden z najstarszych sposobów postępowania leczniczego. Ten korzystny wpływ bodźców mechanicznych na organizm znano już w starożytnych czasach na obecnych obszarach Chin oraz w Egipcie.

Masaż to zespół zabiegów, które oddziałują w różny sposób na tkanki i narządy naszego ciała. Dzięki temu zmienia się wygląd i funkcjonowanie całego naszego organizmu. Kontakt z masażystą następuje poprzez skórę, która poprzez zakończenia nerwowe odbiera ciepło, zimno, dotyk i ból. Z tego też względu wykonuje się masaże z użyciem różnego rodzaju rozgrzewających olejków, czy też masaże kamieniami. Zdrowy wygląd skóry, odporność na szkodliwe czynniki oraz jak najdłuższy młodzieńczy wygląd jest przedmiotem upragnionym nie tylko przez kobiety.

Masaże

Zabiegi masażu nie mają tylko na celu pielęgnację ciała, ale także wpływają leczniczo na skórę. Podczas takiego zabiegu usuwane są obumarłe komórki naskórka, poprawia się czynność wydalnicza gruczołów łojowych i potowych, polepsza się ukrwienie skóry i co najważniejsze usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii. Masaż wpływa doskonale na wygląd skóry – zwiększa się jej napięcie, staje się ona gładsza, bardziej napięta i sprężysta. Zabiegi masażu powodują, że nasze mięśnie są szybciej zaopatrywane w tlen i substancje odżywcze a toksyny zostają szybciej usunięte. Mięśnie dzięki temu uzyskują większą zdolność do pracy, szybciej się regenerują, podnosi się ich napięcie i elastyczność.

Masaż pozwala się także zrelaksować. Rolę relaksacyjną mogą pełnić masaże kamieniami czy masaż aromaterapeutyczny. Pozwalają one szybko przywrócić zachwianą równowagę psychiczną i fizyczną. Masaże kamieniami łączą w sobie elementy akupresury, aromaterapii i termoterapii i opierają się na teorii przepływu energii przez organizm.

Teraz możesz skorzystać z internetowej rejestracji czynnej 24h na dobę.

Umów wizytę